Skip links

Do czego służy funkcja pędzel korygujący w Photoshopie

Do czego służy funkcja pędzel korygujący w Photoshopie?

Funkcja pędzel korygujący w Photoshopie służy do poprawiania i retuszowania zdjęć. Pozwala na usuwanie niechcianych elementów, wypełnienie pustych przestrzeni i poprawę niedoskonałości.

Pędzel korygujący działa na zasadzie klonowania, czyli pobierania wzorca z jednego obszaru i nakładania go na inny. Można wykorzystać go do usuwania niedoskonałości skóry, np. zmarszczek, przebarwień czy trądziku, usuwania elementów z tła, np. gałęzi czy śmieci, wypełniania luk między elementami, np. w przypadku panoram lub zdjęć grupowych.

Funkcja ta pozwala na precyzyjne korekty, które nie są możliwe do wykonania za pomocą innych narzędzi w programie Photoshop.

Czy funkcja jest przydatna w pracy z portretami?

Funkcja pędzel korygujący w Photoshopie służy do usuwania niedoskonałości, poprawiania defektów lub modyfikowania detali na zdjęciu. Pozwala na dokładne i precyzyjne wypełnienie obszarów, w których należy usunąć niedoskonałości, takich jak zmarszczki, plamy, niedoskonałości skóry, niedoskonałości w tle i innych elementów na zdjęciu.

Pędzel korygujący działa w trybie naprawczym, co oznacza, że usuwa niedoskonałości, a następnie próbuje dopasować kolor i tonowanie do otaczającego obszaru, aby zintegrować korektę z pozostałymi elementami zdjęcia. Można również dostosować rozmiar, twardość i inne parametry pędzla, aby uzyskać najlepsze efekty.

Funkcja ta jest bardzo przydatna w pracy z portretami, gdzie pozwala na usuwanie niedoskonałości skóry, a także w fotografii krajobrazowej, gdzie pozwala na usuwanie niepożądanych elementów z tła.

Więcej szczegółów na ten i nny temat dowiesz się na naszym szkoleniu:

Leave a comment

Kliknij