Skip links
Kurs wordpress

Bezpieczeństwo stron opartych na WordPressie​

Bezpieczeństwo stron opartych na WordPressie

Bezpieczeństwo stron opartych na WordPressie

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów CMS na świecie. Dzięki swojej prostocie i intuicyjności jest wykorzystywany przez użytkowników o różnym poziomie wiedzy technicznej. Niestety, popularność WordPressa sprawia, że jest on również celem ataków hakerów.

Ataki na strony WordPress

Ataki na strony WordPressa najczęściej polegają na wykorzystaniu luk w zabezpieczeniach lub złośliwego oprogramowania. Wśród najczęstszych ataków można wymienić:

  • Ataki typu brute force – polegają na wielokrotnym próbowaniu logowania do panelu administracyjnego strony z nieprawidłowymi danymi.
  • Ataki SQL Injection – polegają na wprowadzeniu złośliwego kodu do bazy danych strony.
  • Ataki Cross-Site Scripting (XSS) – polegają na wprowadzeniu złośliwego kodu do strony, który może zostać wykonany przez użytkownika.

Jak zabezpieczyć stronę WordPress?

Oczywiście, najlepszym sposobem na zabezpieczenie strony jest stosowanie najnowszej wersji WordPressa oraz aktualizacji wtyczek i motywów. Jednak oprócz tego warto również skorzystać z dodatkowych zabezpieczeń, takich jak wtyczki bezpieczeństwa.

WPS Hide Login

Wtyczka WPS Hide Login pozwala na zmianę domyślnego adresu logowania do panelu administracyjnego strony. Dzięki temu utrudnia się hakerom odnalezienie adresu logowania.

Limit Login Attempts Reloaded

Wtyczka Limit Login Attempts Reloaded pozwala na ograniczenie liczby prób logowania do panelu administracyjnego strony. Po przekroczeniu określonej liczby nieudanych prób logowania, użytkownik zostanie zablokowany na określony czas.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu

Uczestnictwo w szkoleniu z obsługi WordPressu pozwoli Ci na poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w tym systemie. Nauczysz się, jak instalować i konfigurować wtyczki bezpieczeństwa, takie jak WPS Hide Login i Limit Login Attempts Reloaded. Dzięki temu będziesz mógł zwiększyć bezpieczeństwo swojej strony i ochronić ją przed atakami hakerów.

Więcej informacji na temat szkoleń znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Więcej szczegółów na ten i inny temat dowiesz się na naszym szkoleniu:

Leave a comment

Kliknij